Aktualności Bitcoin: Co to jest i jak zarabiać na handlu nim

Jeśli ostatnio śledziłeś wiadomości, być może słyszałeś o Bitcoinie i innych kryptowalutach. Są to artykuły, które wciąż pojawiają się na nowo. To dlatego, że kryptowaluty to klasa aktywów, która w ciągu ostatnich kilku lat szybko zyskała na popularności. I nie bez powodu. Kryptowaluta oferuje szansę na wzrost Twoich pieniędzy znacznie szybciej niż tradycyjne inwestycje, takie jak akcje czy obligacje. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest Bitcoin, jak można nim handlować i dlaczego może doprowadzić do bardziej dostatniej przyszłości dla ludzi na całym świecie. Więc czytaj dalej, aby odkryć wszystko, co musisz wiedzieć o handlu Bitcoinem jako nowy inwestor....

Czym jest Bitcoin?

Bitcoin jest cyfrową walutą, która jest tworzona i przechowywana elektronicznie - co oznacza, że nikt nie ma nad nią fizycznej kontroli. Innymi słowy, przechowujesz swoje pieniądze na cyfrowej księdze - a ta księga jest przechowywana w sieci komputerów. Jeśli chcesz wysłać swoje pieniądze innej osobie, po prostu wpisujesz jej cyfrowy adres. I to wszystko! Nie trzeba drukować pieniędzy ani bić monet. Nie potrzebujesz nawet konta bankowego! Możesz nawet użyć Bitcoina, aby podróżować po świecie i mieć swoje pieniądze przeliczone automatycznie. Oznacza to, że możesz wysłać je do osoby, która następnie może je wymienić na swoją lokalną walutę - bez żadnych opłat.

Jak handlować Bitcoin

Handel Bitcoin jest tak samo łatwy jak kupowanie i sprzedawanie każdej innej waluty. I możesz to zrobić gdziekolwiek jesteś. Zwykle będziesz korzystać z brokera online. Są to firmy, które pozwalają Ci kupować i sprzedawać Bitcoin za pomocą Twojego konta bankowego. W ten sposób nie musisz się martwić o utrzymanie bezpieczeństwa swojego Bitcoina (o czym porozmawiamy później). Ponieważ nie kupujesz fizycznych monet, nie musisz się martwić o ich stan lub autentyczność. Musisz tylko zdecydować, ile chcesz zainwestować. Możesz kupić Bitcoin w kwotach tak małych jak kilka centów. Jeśli masz szczęście, aby czas rynku poprawnie, można skończyć z dużo więcej niż zainwestowałeś! Kiedy zdecydujesz się sprzedać swój Bitcoin, możesz zrobić to wszystko na raz lub sprzedać go w małych ilościach w czasie.

Dlaczego Bitcoin jest tak dużo wart?

Gdybyś zainwestował 1000 dolarów w Bitcoina siedem lat temu, dziś miałbyś 35 milionów dolarów. To wzrost o 35 000% na Twojej inwestycji - co czyni Bitcoin najlepiej radzącą sobie inwestycją wszech czasów! Dlaczego więc Bitcoin stał się tak ważną częścią światowej gospodarki? Cóż, kryptowaluty są zupełnie inne niż tradycyjne waluty, takie jak dolar amerykański czy funt brytyjski. Na przykład nie możesz pójść do lokalnego banku i wymienić swojego dolara na funty. Ale możesz wymienić swojego dolara na Bitcoina.

Oznacza to, że Bitcoin stał się prawdziwie globalną walutą - taką, która nie jest kontrolowana przez żaden rząd ani firmę. I właśnie dlatego był w stanie rozwijać się tak szybko. Teraz Bitcoin ma mnóstwo konkurencji. Nowe kryptowaluty są tworzone cały czas - i wiele z nich ma nawet większy potencjał niż Bitcoin. Ale ponieważ Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, ma ogromną przewagę. W rzeczywistości istnieje ponad 2000 walut podobnych do Bitcoina, które są obecnie w obrocie.

Co można kupić za Bitcoina?

Możesz wymienić Bitcoin na prawie wszystko. W 2010 roku, kiedy waluta była warta tylko kilka dolarów, mogłeś kupić pizzę za Bitcoina. Teraz możesz go wydać na znacznie droższe przedmioty. Możesz kupić wszystko, od domów do samochodów, a nawet użyć go do podróżowania po świecie. Możesz nawet zarezerwować swoje następne wakacje za pomocą Bitcoin. Możesz również inwestować w Bitcoin i inne kryptowaluty. Niektórzy inwestorzy wybierają rozłożenie swoich pieniędzy na całą gamę kryptowalut - ponieważ nigdy nie wiadomo, które z nich okażą się najbardziej udane. I możesz nawet użyć Bitcoin do przekazania pieniędzy na cele charytatywne. Niektóre organizacje charytatywne zaczynają akceptować darowizny Bitcoin - więc możesz dać na szczytne cele za pomocą swojej cyfrowej waluty.

Bitcoin to pierwsza zdecentralizowana kryptowaluta, stworzona w 2009 roku przez nieznaną osobę posługującą się pseudonimem Satoshi Nakamoto. Jest to najczęściej używany token kryptowalutowy, ponieważ jest ceniony za swoją prywatność, a także przejrzystość i możliwość handlu między użytkownikami bez potrzeby korzystania z pośrednika lub strony trzeciej.

Wzrost wartości walut cyfrowych został napędzony przez rosnący popyt ze strony inwestorów i zwiększone wykorzystanie kryptowalut jako metody płatności. Czynniki te przyczyniły się do wzrostu wartości Bitcoina i innych kryptowalut. Jednak zmienność Bitcoina i innych kryptowalut sprawiła, że są one również ryzykowne w handlu, co doprowadziło do zwiększenia regulacji przez władze rządowe w wielu krajach.