Na obiekcie Johan Cruijff Arena odbył się mecz Ajax vs Almere City FC - 3-0

Ajax Amsterdam potwierdził swoją dominację na krajowym podwórku, wygrywając pewnie 3-0 z Almere City FC w ramach 33. kolejki Eredivisie. Spotkanie, które odbyło się w niedzielę na Johan Cruijff Arena, rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie, podczas której gospodarze zdobyli wszystkie trzy gole. Ta wyraźna przewaga pozwoliła Ajaxowi utrzymać komfortową pozycję lidera tabeli.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Ajax a Almere City FC

Wczorajszy mecz pomiędzy Ajax a Almere City FC, który odbył się na stadionie Johan Cruijff Arena, dostarczył kibicom wielu emocji. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 12:30, a sędzią głównym był Danny Desmond Makkelie z Holandii.

Relacja z przebiegu spotkania:

1' - Początek meczu! Piłkarze obu drużyn ruszyli do walki o zwycięstwo.

10' - Pierwsza żółta kartka w meczu dla Almere City FC, w tym przypadku został ukarany Hamdi Akujobi.

26' - Żółtą kartkę otrzymuje Sivert Mannsverk z drużyny gospodarzy.

29' - GOOOL! Ajax obejmuje prowadzenie po trafieniu S. Bergwijna, asystę zanotował B. Brobbey!

34' - Kolejna bramka dla Ajax! Tym razem ponownie S. Bergwijn trafia do siatki po asyście C. Akpoma.

38' - Hat-trick! S. Bergwijn zdobywa swoją trzecią bramkę w tym meczu, asystującym zawodnikiem jest A. Kaplan.

45' - Żółtą kartkę otrzymuje Ahmetcan Kaplan z Ajaxu tuż przed przerwą.

52' - Damian van Bruggen z Almere City FC dostaje żółtą kartkę.

62' - Kolejna żółta kartka dla gospodarzy, tym razem karany jest Jorrel Hato.

90+3' - Sędzia kończy to spotkanie z wynikiem 3-0 dla drużyny gospodarzy, Ajax odnosi zwycięstwo nad Almere City FC.

Po takim rezultacie obie drużyny mają wiele do przemyślenia. Mecz obfitował w emocje, zwłaszcza dzięki fenomenalnej grze S. Bergwijna, który zdobył hat-tricka dla Ajaxu. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice nie mogli oderwać wzroku od boiska.

Następne spotkania obu drużyn z pewnością będą interesujące, a kibice nie mogą się doczekać kolejnych emocji na boisku. Ajax zmierzy się z Vitesse oraz NEC Nijmegen, natomiast Almere City FC czekają kolejne wyzwania. Czekamy z niecierpliwością na kolejne emocje, jakie przyniesie nam piłka nożna!