Almere City FC kontra Ajax, wynik meczu 2-2

W emocjonującym meczu Eredivisie pomiędzy Almere City FC a Ajax, drużyny podzieliły się punktami po zaciętej walce, kończąc spotkanie remisem 2-2. Pomimo braku bramek w pierwszej połowie, obie drużyny zdołały odwrócić losy meczu w drugiej połowie. Spotkanie odbyło się w Yanmar Stadion, a kibice byli świadkami niezwykle widowiskowej rozgrywki.

Relacja z meczu Almere City FC - Ajax

W dniu 12 listopada na stadionie Yanmar Stadion odbyło się spotkanie pomiędzy zespołami Almere City FC i Ajax w ramach 12. kolejki Eredivisie. Mecz zakończył się remisem 2-2, a emocje sięgały zenitu.

Zaczynając od samego początku, pierwsza połowa nie przyniosła bramek, jednakże obie drużyny stworzyły wiele okazji do strzelenia gola. Zarówno Almere City FC, jak i Ajax angażowały się w ataki, ale brakowało precyzji w wykończeniu.

Druga połowa rozpoczęła się od gola strzelonego przez J. Ritmeestera van de Kampa dla Almere City FC w 67. minucie po asyście L. Duijvestijna. Jednakże radość gospodarzy nie trwała długo, gdyż zaledwie minutę później C. Akpom strzelił bramkę dla Ajax po asyście B. Brobbeya, wyrównując wynik.

Mecz stał się jeszcze bardziej emocjonujący po tym, gdy B. Tahirović wprowadził zespół Ajax na prowadzenie w 82. minucie po asyście B. Brobbeya. Sytuacja wydawała się beznadziejna dla Almere City FC, ale w doliczonym czasie gry T. Robinet strzelił bramkę na 2-2, doprowadzając do ekscytującego remisu.

Oprócz bramek, nie zabrakło także kartek. Sędzia Bas Nijhuis wręczył piłkarzom Almere City FC pięć żółtych kartek, a piłkarzom Ajax dwie żółte kartki. Kartki czerwone nie zostały w tym meczu w ogóle wywieszone.

Teraz obie drużyny czekają na kolejne wyzwania. Almere City FC zmierzy się z Heracles, Heerenveen i AZ Alkmaar, natomiast Ajax czeka rywalizacja z Vitesse, Marseille i NEC Nijmegen.

Emocjonujący mecz na Yanmar Stadion na pewno zapadnie w pamięć kibicom jako widowisko pełne napięcia i zwrotów akcji. Warto było być świadkiem tych wydarzeń na boisku.