Spotkanie Sparta Rotterdam vs Almere City FC, wynik końcowy 1-2

W sobotę, 5 listopada, odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Sparta Rotterdam i Almere City FC. Spotkanie to miało miejsce na Sparta-Stadion Het Kasteel, a sędzią głównym był Allard Lindhout z Holandii. Obie ekipy zaprezentowały wysoki poziom gry, a ostatecznie to Almere City FC wygrało z wynikiem 2-1. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Almere City FC 1-0, a w drugiej części spotkania Sparta Rotterdam zdołała zdobyć jednego gola. Niestety, żadna z drużyn nie zdołała rozstrzygnąć meczu w regulaminowym czasie gry, więc nie było dogrywki ani serii rzutów karnych. To był z pewnością mecz, który na długo zostanie w pamięci kibiców obu drużyn.

T. Robinet 12', 0-1

K. Hansen 76', 0-2 (asysta: Y. Cathline)

J. Kitolano 84', 1-2 (asysta: B. Vriends)

Kartki żółte: Nie było kartek dla drużyny gospodarzy ani drużyny przeciwników.

Kartki czerwone: Nie było czerwonych kartek dla żadnej z drużyn.

Sędzia: Allard Lindhout, Netherlands

Następne mecze dla Sparta Rotterdam: FC Volendam, Utrecht, Heracles.

Następne mecze dla Almere City FC: Ajax, Heracles, Heerenveen.

Sprawozdanie z meczu

Sobotnie popołudnie było gorącym spotkaniem na Sparta-Stadion Het Kasteel, gdy Sparta Rotterdam zmierzyła się z Almere City FC w ramach Eredivisie, w 11. kolejce sezonu. Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice obu drużyn gorąco dopingowali swoje zespoły.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1 na korzyść Almere City FC, po bramce T. Robineta z asystą (podaję nazwisko asystującego), która padła w 12. minucie meczu.

W drugiej połowie Almere City FC podwyższyło prowadzenie w 76. minucie za sprawą trafienia K. Hansena, który wykorzystał świetną asystę Y. Cathline. Jednak Sparta Rotterdam nie poddała się i zdołała zmniejszyć straty po bramce J. Kitolano w 84. minucie, z asystą B. Vriendsa.

Mecz zakończył się wynikiem 1-2 na korzyść Almere City FC, co sprawiło, że drużyna ta wywalczyła cenne trzy punkty na wyjeździe. Sparta Rotterdam musi teraz skupić się na kolejnych meczach, które już czekają na nich w najbliższych tygodniach.

Następny mecz Sparta Rotterdam będzie z FC Volendam, a Almere City FC zmierzy się z Ajaxem. Zapowiada się emocjonujące starcia w holenderskiej Eredivisie.