Twente vs Almere City FC, wynik meczu 3-1

W meczu 31. kolejki Eredivisie pomiędzy zespołami Twente i Almere City FC, który odbył się 5 dni temu, na stadionie De Grolsch Veste, gospodarze zdołali pokonać rywali 3-1. Już w pierwszej połowie Twente objęło prowadzenie 1-0, a ostatecznie potwierdziło swoją przewagę, zdobywając kolejne bramki i zapewniając sobie zwycięstwo.

Relacja z meczu Twente vs Almere City FC

Niedzielne popołudnie na stadionie De Grolsch Veste zarezerwowane było na emocjonujące starcie w ramach Eredivisie. Gospodarze, Twente, podejmowali drużynę Almere City FC. Sędzią głównym spotkania był Ingmar Oostrom z Holandii.

Od samego początku meczu atmosfera na trybunach była gęsta od oczekiwań i nadziei kibiców. Już w 10. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą bramki zdobytej przez M. Kjølø, asystę zanotował M. Sadílek, co sprawiło, że trybuny eksplodowały radością.

Po przerwie, w 52. minucie, to kolejny raz piłkarze Twente wpisali się na listę strzelców. S. Steijn podwyższył prowadzenie drużyny gospodarzy, co tylko podgrzało jeszcze bardziej emocje na stadionie.

Jednak Goście nie zamierzali się poddać. W 73. minucie K. Hansen zdobył bramkę dla Almere City FC, skracając dystans do rywali. P. Koopmeiners asystował przy tym trafieniu, co dodatkowo podkręciło tempo meczu.

Mimo starań Almere City FC, to jednak to Twente cieszyło się z kolejnego gola. D. Rots ustalił wynik spotkania na 3-1 w 84. minucie, po asyście od Y. Taha, zapewniając swojej drużynie pewne zwycięstwo.

W trakcie meczu nie obyło się także bez kartek. W 19. minucie gospodarze dostali żółtą kartkę dla Youri Regeer, a w 29. minucie zawodnik Almere City FC, Hamdi Akujobi, również widział się upomniany kartką.

Po zakończonym spotkaniu, zarówno Twente, jak i Almere City FC, mają już plany na kolejne mecze. Gospodarze zmierzą się z drużynami AZ Alkmaar, FC Volendam, oraz PEC Zwolle, natomiast Goście spotkają się z Heerenveen, Ajaksem oraz NEC Nijmegen.